Kreslení pravou mozkovou hemisférou
 

Kreslení pravou mozkovou hemisférou
zahrnuje jednoduchá cvičení kresby tužkou, seznamování a nácvik jednotlivých prvků odděleně, splynutí výhradně s liniemi, prostorem, plochou a proporcemi, oživení kresby pomocí světel a stínů, ale také schopnost opět probudit v každém z nás to, s čím jsme ve své podstatě přišli na svět a co jsme v dětství s lehkostí používali.

Naučili jste se číst a psát? Určitě ano. A tak je to i s kreslením.

Prostřednictvím kresby získáme nový pohled na své okolí, na věci a lidi kolem sebe, i na sebe sama. Kreslíme co nejvíce realistickou kresbu, kreslíme proto, abychom začali vidět to, co jsme dosud neviděli, beze strachu a omezení, zda to dokážeme, s naprostým uvolněním a relaxačním efektem, který s sebou kresba přináší. Díky ní je možné řešit i různé pocity a problémy s lidmi, které kreslíme a samozřejmě také sám se sebou, pokud kreslíme autoportrét.
Pomocí kresby člověk přechází do jiného příjemného režimu tvoření, ve kterém ztrácíme pojem o čase i starostech, dokážeme zpomalit a vychutnat si chvíli, ve které je možné zharmonizovat organizmus, naladit se na správné vibrace, zprůchodnit energetická centra, odstranit bloky, odpočinout atd.

Za velmi krátký čas jsme schopni udělat takový pokrok, jaký by z pohledu nezúčastněného pozorovatele mohl trvat třeba i několik let a nezáleží na tom, zda jste již kreslili nebo kolik je vám let. Kreslení rozvíjí pravou kreativní polovinu mozku a u každého jedince může probudit i jiné vlohy, o kterých jste dosud nepřemýšleli, mohou odblokovat váš talent i fantazii v jiných oblastech tvoření (návrhářství, aranžování, vyřezávání, modelování apod.) Důležité však je, že jakákoli kreativní činnost pomáhá v našem běžném životě, protože dochází k vyrovnání mozkových hemisfér, k jejich spolupráci a člověk je následně schopen řešit různé úlohy i pracovní záležitosti kvalitněji, rychleji a klidněji.

Stačí chuť a nadšení kreslit.

Kresby na začátku a na konci kurzu

/album/kresby-na-zacatku-a-na-konci-kurzu/dscn2221-jpg1/ /album/kresby-na-zacatku-a-na-konci-kurzu/dscn6152-jpg/ /album/kresby-na-zacatku-a-na-konci-kurzu/dscn2223-jpg/ /album/kresby-na-zacatku-a-na-konci-kurzu/dscn6368-jpg/

Ukázka závěrečných prací

/album/ukazka-zaverecnych-praci/dscn2232-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/radka-2-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/dscn6247-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/dscn6283-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/radka-3-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/dscn2221-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/dscn6289-jpg/ /album/ukazka-zaverecnych-praci/radka-4-jpg/